İstanbula Kar Geliyor

Kategori : Genel, Haber - Etiketler :, , , , , - Tarih : 13 Ocak 2012

İstanbul’a Kar Geliyor

İstanbula kar geliyor. Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü hava tahmin raporlarında Pazar gününden sonra gece yarısı başlamak üzere kar beklediklerini açıkladı. Hava sıcaklığının 1 derecenin altına ineceğini tahmin edenler uzmanlar devamında kar geleceğini ön görüyorlar.

Pazartesi İstanbul Beyza Bürünüyor

Pazar gecesi başlayacak olan kar yağışı sabah işlerine gitmek üzere kalkan halkımızı bembeyaz görüntüsüyle karşılayacak. Tahminlere göre 0 dereceye kadar düşmesi beklenen sıcaklık sonucu Balkanlar üzerinden gelen karla birlikte soğuk hava kuşağında kalacak olan Marmara bölgesi güzel kış görüntülerine hazırlanıyor. Yağması beklenen kar’ın 4 ila 25 mm. arasında kalınlık göstermesi bekleniyor. Pazartesi güne başlayacak olan vatandaşlarımızın biraz daha kalın giyinmelerini tavsiye ediyoruz.

Yılın ilk ciddi kar yağışı olması beklenen hava raporlarında yurdun çeşitli bölgelerinde de kar yağışının etkili olması bekleniyor. Uzmanlar kar yağışının 1 gün süreceğini bununla birlikte Karayel rüzgarınında etkili şekilde eseceğini düşünüyorlar.Hatırlanacağı üzere en etkili ve yoğun kar yağışı 1987 yılında gerçekleşmiş, İstanbul yaklaşık 1 mt kalınlığında beyaz örtüye teslim olmuştu.Pazartesi beklenen kar yağışı nedeniyle Belediye Kar Mücadele Ekipleri şimdiden hazırlıklarına başladı.

 

Bembeyaz Hobiniz sizinle olsun, keyifli kartopu oyunları dilerim.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
İstanbula Kar Geliyor, 9.0 out of 10 based on 2 ratings

Bir önceki yazımız olan Nohutlu Mantı Çorbası başlıklı makalemizde mantı çorbası ve nohutlu mantı çorbası tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar:

  • kar geliyor
  • istanbula kar geliyor
  • istanbula karmı geliyor
  • istanbul a kar geliyor
Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Website :
Yorum :

Kategoriler

Hobi Alemi Facebook’ta

Hobi Alemi Twitter